جرثقیل برقی

جرثقیل های برقی سقفی به دو شکل زنجیری و سیم بکسلی تولید میشوند که مکانیزم کاری کاملا متفاوتی دارند و هر یک برای محدوده باری مختلف و صنایع مصرفی متفاوتی مورد استفاده قرار میگیرند. در کاربری های کارگاهی و کارخانه ای استفاده از جرثقیل برقی زنجیری متداول تر است چرا که قیمت مناسب تری داشته و هزینه حفظ و نگهداری آن پایینتر می باشد. جرثقیل های برقی معمولا به دو صورت تک سرعته و دو سرعته تولید و عرضه میشوند که حالت تک سرعته معمولا رینج وزنی بالاتری داشته و از 125 کیلوگرم تا 20 تن بسته به نیاز تولید میشود. این در حالی است که جرثقیل برقی سقفی دو سرعته در رینج وزنی پایینتری معمولا تا 5 تن تولید میشوند. جرثقیل های برقی معمولا دارای ضریب امنیتی بالایی هستند و از یک مکانیزم امنیتی کلاچ اصطکاکی استفاده میکنند. برخی برند های معتبر تولید کننده جرثقیل برقی از مکانیزم امنیتی دومی نیز مثل کنترل ارتفاع بار بهره می برند.

مشخصات فنی جرثقیل برقی

جرثقیل برقی در حالت تک سرعته در رینج های 125 کیلوگرم تا 20 تن تولید ده و با ولتاژ 220 ولت و 380 ولت با فرکانس 50 هرتز تولید میشوند و ولتاژ کنترل 24 ولت را دارند. جرثقیل های برقی در محدوده دمایی -20 الی 40 درجه سانتیگراد و در رطوبت تا حداکثر 85% قابلیت های فیزیکی خود را حفظ می کنند. بدنه جرثقیل برقی سقفی از آلومینیوم دایکست با سختی بالا تولید شده و در برابر غبار و رطوبت مقاومت بالایی دارد. جرثقیل های برقی امروزه وزن نسبتا سبکی داشته و بسته به نوع کاربری قابل اتصال به سقف از طریق قلاب، و یا از طریق ترولی ثابت و متحرک می باشد. از بین برندهای مختلف جرثقیل برقی برند کیتو ژاپن پرکاربردترین و فروادان ترین نوع جرثقیل برقی زنجیری و برند دماگ آلمان یکی از معتبرترین تولید کنندگان جرثقیل برقی سیم بکسلی در تناژ بسیار بالا شناخته شده در سطح جهان می باشد.

جرثقیل برقی کیتو KITOجرثقیل برقی کیتو KITO
جرثقیل سقفی کیتو
| KITO
1 - 20 تن
موجود
جرثقیل برقی 2 کاره وکتوجرثقیل برقی 2 کاره وکتو
جرثقیل سقفی زنجیری چینی وکتو
| WKTO
0.3 - 35 تن
موجود
جرثقیل برقی وکتو چهار کارهجرثقیل برقی وکتو چهار کاره
جرثقیل سقفی زنجیری چینی وکتو
| WKTO
1 - 10 تن
موجود
جرثقیل برقی 0.5 الی 5 تن TXKجرثقیل برقی 0.5 الی 5 تن TXK
جرثقیل سقفی TXK
| TXK
0.5 - 5 تن
موجود
جرثقیل برقی 10 تن TXKجرثقیل برقی 10 تن TXK
جرثقیل سقفی TXK
| TXK
0.5 - 10 تن
موجود
جرثقیل برقی سقفی تکفاز 3 تن کیتو سری ERجرثقیل برقی سقفی تکفاز 3 تن کیتو سری ER
جرثقیل سقفی کیتو
| KITO
0.25 - 3 تن
موجود
جرثقیل برقی سقفی سه فاز کیتو سری ER2جرثقیل برقی سقفی سه فاز کیتو سری ER2
جرثقیل سقفی کیتو
| KITO
0.125 - 0.25 تن
موجود
جرثقیل سقفی برقی دماگ زنجیریجرثقیل سقفی برقی دماگ زنجیری
جرثقیل سقفی دماگ
| DEMAG
0.5 - 3.2 تن
موجود
جرثقیل سقفی برقی دماگ سری KDCجرثقیل سقفی برقی دماگ سری KDC
جرثقیل سقفی دماگ
| DEMAG
0.25 - 2 تن
موجود
جرثقیل سقفی برقی دماگ سری DCMSجرثقیل سقفی برقی دماگ سری DCMS
جرثقیل سقفی دماگ
| DEMAG
0.25 - 0.5 تن
موجود
جرثقیل سقفی 5 تن برقی هرینگتونجرثقیل سقفی 5 تن برقی هرینگتون
جرثقیل سقفی هرینگتون
| Harrington
0.125 - 5 تن
موجود
جرثقیل برقی تک فاز 3 تن هرینگتونجرثقیل برقی تک فاز 3 تن هرینگتون
جرثقیل سقفی هرینگتون
| Harrington
0.25 - 3 تن
موجود
جرثقیل برقی 5 تن با ترولی هرینگتونجرثقیل برقی 5 تن با ترولی هرینگتون
جرثقیل سقفی هرینگتون
| Harrington
0.125 - 5 تن
موجود
جرثقیل زنجیری برقی کیتوجرثقیل زنجیری برقی کیتو
جرثقیل سقفی کیتو
| KITO
1 - 20 تن
موجود
جرثقیل برقی 2 سرعته 4 کاره الفانت ژاپنجرثقیل برقی 2 سرعته 4 کاره الفانت ژاپن
جرثقیل سقفی الفانت
| ELEPHANT
1 - 2 تن
موجود
جرثقیل برقی چینی 1 تن TXKجرثقیل برقی چینی 1 تن TXK
جرثقیل سقفی TXK
| TXK
0.5 - 10 تن
موجود
جرثقیل برقی دایسان DAESAN کرهجرثقیل برقی دایسان DAESAN کره
جرثقیل دایسان کره
| DAESAN
تن
موجود
جرثقیل برقی زنجیری لیفت هند Lifthandجرثقیل برقی زنجیری لیفت هند Lifthand
لیفت هند LIFTHAND
| LIFTHAND
تن
موجود
جرثقیل برقی زنجیری سری ER لیفت هندجرثقیل برقی زنجیری سری ER لیفت هند
لیفت هند LIFTHAND
| LIFTHAND
تن
موجود
جرثقیل برقی تک فاز لیفت هند Lifthandجرثقیل برقی تک فاز لیفت هند Lifthand
لیفت هند LIFTHAND
| LIFTHAND
تن
موجود

مقایسه کاربری و هزینه جرثقیل برقی سیم بکسلی و زنجیری

هر یک از جرثقیل های برقی سیم بکسلی و زنجیری دارای محدوده کاربری متفاوتی هستند و با توجه به شرایط کاری و سطح علمی و دقت کاربر و اوپراتور برای صنعت خاصی پیشنهاد میشوند. در کل هزینه حفظ و نگهداری و همچنین خرید و راه اندازی جرثقیل برقی سیم بکسلی بالاتر می باشد اما رینج کاری وزنی جرثقیل های سیم بکسلی بالاتر از مورد زنجیری آن می باشد. علاوه بر این جرثقیل برقی سیم بکسلی معمولا صدای کمتری نسبت به مورد زنجیری تولید می کند. جرثقیل های برقی سیم بکسلی معمولا آپشنهای بیشتری برای انتخاب در دست اوپراتور قرار می دهند و علاوه بر این به سبب روان بودن حرکت سیم بکسل نسبت به زنجیر سرعت بالاتری نیز دارند و از این رو برای ارتفاع لیفتینگ بالاتر انتخاب مناسب تری هستند. برندهای معتبر تولید کننده جرثقیل برقی زنجیری در دنیا تعدد بیشتری نسبت به مورد سیم بکسلی آن دارد چرا که برای رینج های وزنی زیر 5 تن که در اغلب موارد کارگاهی و کارخانه ای مورد مصرف میباشد تقریبا در اکثر موارد از نوع زنجیری استفاده میشود و از این رو استفاده از جرثقیل برقی سیم بکسلی محدود تر است.

برند های معتبر تولید کننده جرثقیل برقی

جرثقیل برقی بطور کلی جزو ابزارهای حساس از نظر امنیت کاربران می باشد و بنابراین طبق استاندارد های بالایی تولید شده و از همین جهت طول عمر بالایی نیز دارد. برندهای بسیار متعددی از کشورهای مختلف به تولید جرثقیل برقی چه از نوع سیم بکسلی و چه از نوع زنجیری تک فاز و سه فاز مبادرت دارند که هر یک با شعاری و با بکار گیری تکنولوژی منطبق با استاندارد های کشور سازنده و استاندارد های جهانی می پردازند. ظرفیت وزنی بار هر یک از برند ها نیز با وجود دامنه های مشترک تا حدودی مشترک می باشد. در میان برند های مختلف تولید کننده جرثقیل سقفی برند کیتو ژاپن، الفانت ژاپن، هرینگتون آمریکا زیر مجموعه کیتو، کارل اشتال آلمان و دماگ آلمان برندهایی با اعتبار مناسب تر بالاخص در بازار ایران می باشد. جرثقیل برقی سیم بکسلی که تا حدودی در ایران در انحصار دماگ آلمان از تولید کنندگان برتر این نوع ابزار لیفتینگ می باشد. جرثقیل برقی الفانت در گذشته ای نه چندان دور بیشترین درخواست را در بین دیگر جرثقیل های برقی داشت اما به دلیل وزن بالا در محدوده بار برابر با دیگر برند ها در حال حاضر خواهان کمتری دارد هر چند لازم به ذکر است که از نظر طول عمر قطعات و استاندارد های تولید در رده بسیار بالایی قرار دارد. برند آمریکایی ییل نیز یکی از معتبر ترین تولید کنندگان جرثقیل سقفی و دیگر ادوات و اتصالات لیفتینگ به شمار می آید که به دلیل تحریم ها این برند در ایران بصورت گسترده ای وارد نشده است. برندهای دیگری مانند وکتو WKTO, TXK, Able که برند هایی چینی هستند نیز بصورت عمده در ایران وارد میشوند که کیفیت مناسبی نیز دارند. در بین محصولات چینی مواردی که با برند چینی وارد میشوند کیفیتی مناسب تر از کالاهایی طرح با برند های معتبر اما تولید شرکت های چینی دارند چرا که برای بهبود جایگاه و اعتبار برند خود تمام تلاش خود در جهت بهبود کیفیت را انجام می دهند.

مفهوم جرثقیل برقی 2 کاره 4 کاره و 6 کاره

جرثقیل های برقی را از نظر کاربری در سه نوع 2 کاره، 4 کاره و 6 کاره دسته بندی میکنند که این نوع دسته بندی در کل بستگی چندانی به ساز و کار موتور و حتی خود بدنه اصلی جرثقیل ندارد بلکه توصیفی از جهت های کاری جرثقیل برقی است که از نوع ریل و نوع اتصال جرثقیل به سقف نشات می گیرد. جرثقیل برقی 2 کاره در واقع از نوع اتصال سقفی قلابی می باشد که تنها قابلیت حرکت عمودی بار و بالا و پایین بردن آن را دارد. جرثقیل برقی 4 کاره از نوع اتصال به سقف ترولی بر روی ریل های ثابت می باشد که علاوه بر حرکت بار در محور عمودی قابلیت حمل آن بر روی یک ریل و در دو جهت را نیز دارا می باشد. جرثقیل برقی 6 کاره که به نام جرثقیل دروازه ای نیز معروف است از نوع اتصال ترولی بوده و علاوه بر حرکت عمودی و افقی با حرکت خود ریل تمامی جهت های سه بعد را شامل شده و شرایط بسیار ایده آل برای قرار دادن بار در موقعیت مناسب را دارد.

TEL : +98 21 66722022
Fax : +98 21 66760356
Email: info [at] maclift.ir
Web: www.maclift.ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Mac Lift Corporation