مگنت صنعتی

مگنت صنعتی جزو ادوات لیفتینگ با توانایی بالا، سبک و قابل حمل هستند که در ظرفیت های مختلفی از 0.3 تن به بالا با برندهای مختلفی برای لیفتینگ قطعات فلزی از ورقهای تخت، توپی و یا تیرهای آهن تولید میشوند. مگنت های صنعتی بصورت اتصال برق (در ظرفیت های بالا) ، شارژی و الکترومغناطیسی تولید وجود دارند. با گرداندن اهرم مگنت به میزان 180 درجه قطب های مگنت فعال شده و میدان مغناطیسی بسیار بالایی برای لیفتینگ فلزات بوجود می آورد. با گرداندن 180 درجه اهرم مگنت صنعتی در جهت مخالف قطب های مغناطیسی در جهت خنثی قرار میگیرند و باعث جدا شدن قطعه فلزی از مگنت میشوند. مگنت های صنعتی به مگنت های مدام و یا همیشگی نیز معروف هستند چرا که طول عمر بسیار بالایی دارند.

مشخصات فنی مگنت صنعتی

از آنجا که مگنت های صنعتی برای حمل بار از زمین مورد استفاده قرار میگیرند می بایست با ظریب اطمینان بالا معمولا 3 عرضه میشوند. عمر طولانی و عملکرد بدون افت توان در طول زمان کاری از ویژگیهای مگنت ها می باشد. مگنت ها برای جلوگیری از بروز حادثه دارای یک قفل مکانیکی بر روی اهرم خود هستند که از شیفت شدن ناگهانی اهرم و بروز حادثه جلوگیری میکند. از ویژگی های منحصر به فرد مگنت های صنعتی قابلیت لیفتینگ اجسام متحرک می باشد بر خلاف جرثقیل های سقفی که می بایست قلاب زنجیر در نقطه ای به بار متصل شود با نزدیک شدن مگنت به بار در هز نقطه عملیات لیفتینگ صورت می پذیرد. مگنت صنعتی از 100 کیلوگرم تا 3 تن تولید می شود.

مگنت 600 کیلوگرمی لیفت مگمگنت 600 کیلوگرمی لیفت مگ
|
تن
موجود
مگنت صنعتی 100 کیلوگرممگنت صنعتی 100 کیلوگرم
|
0.1 تن
موجود
مگنت صنعتی 200 کیلوگرمیمگنت صنعتی 200 کیلوگرمی
|
0.2 تن
موجود
مگنت صنعتی 300 کیلوییمگنت صنعتی 300 کیلویی
|
0.5 تن
موجود
مگنت 1 تنمگنت 1 تن
|
1 تن
موجود
مگنت صنعتی 0.5 تن مگنت صنعتی 0.5 تن
|
0.5 تن
موجود

کاربرد های مگنت صنعتی در حمل فلزات

بطور کلی کاربرد مگنت های صنعتی محدودتر از جرثقیل های سقفی می باشد چرا که تنها برای لیفتینگ اجسام فلزی با قابلیت مغناطیستی بالا مانند انواع شمش ها ها و صفحه های آهنی و فولادی مورد استفاده قرار میگیرند. ظرفیت باری مگنت های صنعتی بر حسب اتصال بر روی صفحه های تخت معرفی میشود حال آنکه بر روی سطوح استوانه ای و گرد این میزان قابلیت مگنت کاهش پیدا می کند و دیگر توان اسمی خود را ندارد. هر قدر شعاع انحنا در اتصالات غیر تخت کمتر باشد قدرت لیفتینگ مگنت صنعتی نیز کاهش پیدا می کند. علاوه بر این توان اسمی مگنت صنعتی بر حسب اتصال تمام سطح مقطع مگنت با سطح فلز می باشد و در صورتیکه شکل قطعه بگونه ای باشد که سطح مقطع اتصال مگنت صنعتی کاهش یابد این توان نیز بصورت لوگاریتمی کاهش می یابد.

TEL : +98 21 66722022
Fax : +98 21 66760356
Email: info [at] maclift.ir
Web: www.maclift.ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Mac Lift Corporation