شگل

شگل ها جزو قدیمی ترین و ابتدایی ترین ابزار هایی بودند که انسان نخستین بعد از کسب قابلیت استخراج فلزات و شکل دهی به آنها مورد استفاده قرار گرفتند. امروزه شکل ها و گرید های مختلفی برای شگل بسته به نوع صنعت و میزان استحکام مورد نیاز تولید و عرضه میشوند. تولید کنندگان بسیار برجسته ای در دنیا مثل شرکت کروزبی آمریکا، ییل آمریکا و شنلی چین وجود دارند که بخش عمده ای از شگل های مورد استفاده صنایع حمل و نقل و همچنین صنایع دریایی جزو تولیدات این شرکت ها می باشند. مک لیفت وارد کننده انواع شگل از 0.5 تن تا 100 تن با گرید های مختلف و برندهای مختلف می باشد. شگل ها یا از جنس فولاد به شکل گالوانیزه هستند و یا از جنس استنلس استیل در گرید های 304 و 316 تولید میشوند.

مشخصات فنی شگل

دسته بندی های مختلف شگل بر حسب شکل و استاندارد تولید (U , نعلی)، متریال و تنسایل بکار رفته در تولید (فولادی و استیل) و نوع بست پین (پیچی و یا سوزنی) قابل تعریف هستند. شگل های استنلس استیل که در گرید های 304 و 316 تولید میشوند با دارا بودن نیکل و کروم در ساختار خود در برابر زنگ زدگی حاصل از رطوبت مقاومت دارند. شگل های فولادی معمولا تنسایل بیشتری نسبت به شگل های استیل دارند چرا که تنسایل استنلس استیل 700 مگاپاسکال است اما تنسایل فولاد بسته به میزان کربن بالا میرود. هر چند با بالا رفتن تنسایل شگل نیز خشک تر میشود. شگل های فولادی در برابر رطوبت مقاومتی ندارند و از این رو بصورت آبکاری شده گالوانیزه عرضه میشوند.

شگل نعلی کروزبیشگل نعلی کروزبی
کروزبی
| CROSBY
1 - 85 تن
موجود
شگل یو U کروزبیشگل یو U کروزبی
کروزبی
| CROSBY
1 - 85 تن
موجود

تفاوت کارایی شگل U و شگل نعلی شکل

شگل ها به شکل های U و یا نعلی شکل تولید میشوند. شگل های U دارای پایه های صافی هستند که معمولا برای انتقال بار در یک جهت مورد استفاده قرار میگیرند و اعمال بار در چند جهت موجب خمیدگی و اختلال در کارایی آنها میشود. شگل های نعلی شکل دارای دو ساختمان انکر(لنگری) و O هستند که میزان خمیدگی در مورد O بیشتر می باشد و برای انتقال بارهای چند جانبه و اسلینگ مورد استفاده قرار میگیرند.

TEL : +98 21 66722022
Fax : +98 21 66760356
Email: info [at] maclift.ir
Web: www.maclift.ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Mac Lift Corporation